Electrical Muscle Stimulation - EMS

Człowiek porusza się dzięki ruchom mięśni, a te z kolei sterowane są za pomocą impulsów elektrycznych wysyłanych przez nasz mózg. Podczas treningu EMS, impulsy elektryczne wytwarzane są syntetycznie przez elektrostymulator i przekazywane za pomocą elektrod do nerwów, docierając do głębszych warstw mięśni, które są trudne do aktywacji poprzez konwencjonalne ćwiczenia.

Prądy o niskiej częstotliwości oraz niskiej intensywności są dla człowieka niegroźne. Połączenie obu czynników umożliwia efektywny trening całego ciała. 

Elektrostymulator XBody ActiWave

Najnowocześniejsza generacja maszyn do elektrostymulacji mięśniowej EMS marki XBody z jakich korzysta studio Future Gym daje bardzo wiele możliwości. W celu optymalizacji efektów treningowych jesteśmy w stanie sterować czasem trwania impulsu elektrycznego, jego częstotliwością, intensywnością oraz przerwami pomiędzy poszczególnymi impulsami. Dzięki tym właściwościom, dobieramy odpowiednie parametry przystosowując plan treningowy pod konkretnego klienta.

Cel treningu EMS:

- Budowa tkanki mięśniowej
- Redukcja tkanki tłuszczowej oraz aktywacja metabolizmu
- Poprawa sprawności, kondycji i wytrzymałości
- Poprawa postawy oraz redukcja dysproporcji w rozwoju mięśniowym
- Zwalczanie bólu pleców
- Wzmacnianie układu odpornościowego i witalności

- Redukcja cellulitu, ujędrnianie skóry, zmniejszanie obwodu talii
- Wzmacnianie kości i przeciwdziałanie osteoporozie
- Poprawa ukrwienia i wzmacnianie układu sercowo-naczyniowego
- Poprawa ogólnego samopoczucia
- Szybki powrót do formy po ciąży, kontuzjach, przerwach w aktywności fizycznej
- Oszczędność czasu

Wyróżniamy trzy rodzaje impulsu EMS                     

1. Impuls o niskiej częstotliwości (1-10Hz) -  daje efekt masujący, relaksacyjny, oczyszczający z końcowych produktów przemiany materii. Powoduje zasilenie mięśni w tlen oraz poprawia cyrkulację krwi. 

2. Impuls o średniej częstotliwości (20-50Hz) -  powoduje większe napięcie mięśniowe, a co za tym idzie poprawia strukturę mięśnia, rozbudowując włókna i zwiększając siłę.   

3. Impuls o wysokiej częstotliwości (60-100Hz) - zwiększa masę i objętość mięśni.

POPULARNOŚĆ EMS

Dzięki swojej skuteczności EMS jest od lat stosowany w sporcie oraz fizjoterapii i rehabilitacji. Dużą popularnością cieszy się w Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii oraz krajach Beneluxu. Wg danych ze stycznia 2017 r., w Niemczech z treningu EMS korzystało ok. 190.000 osób w 1700 studiach.
Future Gym korzysta z supernowoczesnego urządzenia firmy XBody. Wg danych producenta, każdego dnia na całym świecie, w ponad 2000 studiów, na urządzeniach XBody wykonywanych jest ponad 44.000 treningów.
Treningowi metodą EMS zaufało już bardzo wielu znanych sportowców, a wśród nich takie gwiazdy jak Usain Bolt czy bracia Kliczko, a także wielkie kluby piłkarskie, takie jak Real Madryt czy Bayern Monachium. To kolejny dowód na skuteczność i bezpieczeństwo treningu EMS.