Trening

Połączenie intensywnej stymulacji mięśni za pomocą impulsu elektrycznego z ukierunkowanymi celowo ruchami ciała pod nadzorem trenera prowadzi do zwiększenia napięcia mięśniowego i pozwala osiągnąć pożądany postęp treningowy.

Regularna aktywność fizyczna jest bezwzględnie zalecana wszystkim zdrowym osobom. Ma ona na celu utrzymanie organizmu w odpowiedniej kondycji, a to z kolei ma bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie. Dzięki ćwiczeniom poprawia się nasze samopoczucie, wzrasta samoocena, czujemy się pewniej, mamy więcej energii, lepiej radzimy sobie z problemami, mamy więcej siły aby stawiać czoła wyzwaniom, jesteśmy bardziej odporni na stres, wzrasta nasza ogólna sprawność.

W treningu EMS nie stosuję się ciężarów, a jedyne powoduje skurcze mięśniowe. W związku z tym trening ten nie obciąża stawów, bardzo ogranicza możliwość kontuzji, może być stosowany przez ludzi w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Charakteryzuje się on bardzo wysoką intensywnością i krótkim nakładem czasowym. Aby optymalnie realizować swoje plany związane z poprawą sprawności fizycznej i samopoczucia, wskazane są dwa 25 minutowe treningi tygodniowe.

Trening tradycyjny a elektrostymulacja

Uprawiając wszelkiego rodzaju sport czy wykonując ćwiczenia fizyczne bardzo ważnym jest abyśmy pamiętali, iż nasz organizm jest jak maszyna, która zbyt mocno eksploatowana po prostu może ulec uszkodzeniu. Nasza aktywność musi być zatem adekwatna do naszego doświadczenia i stopnia zaawansowania a ćwiczenia wykonywane w sposób rozsądny, bez obciążania kręgosłupa, stawów i ścięgien. Istotna jest również technika oraz koordynacja ruchowa. Wszystko to zapewnia EMS, który jest treningiem mocno spersonalizowanym i bezpiecznym (więcej nt. bezpieczeństwa tutaj), co odróżnia go od tradycyjnego treningu siłowego.

Porównanie treningu EMS z treningiem personalnym na siłowni

EMS
SIŁOWNIA
Czas treningu

20-25 min

75-90 min

Częstotliwość

1-2 razy w tygodniu

3-4 razy w tygodniu

Obciążenie stawów

Znikome

Wysokie

Adaptacja mięśni szybkokurczliwych

Zawsze

Po ok. 60 minutach treningu i tylko przy niektórych ćwiczeniach

Redukcja cellulitu

Tak

Nie

Wpływ na sylwetkę

Koryguje wady postawy i zmniejsza dysproporcje mięśniowe

Źle wykonywane ćwiczenia z obciążeniami powodują powstawanie dysproporcji mięśniowych oraz pogłębiają wady postawy

Możliwość kontuzji

Znikoma

Podwyższona

Przyspieszenie metabolizmu

Tak

Nie